Õppematerjalid

Siit saad alla laadida kõik peatükid koos õppetundide materjalidega.

Suutervis koolis - 1.osa Suur suu

Vaata ja lae alla (PDF, 11.7MB)

Esimeses peatükis tutvutakse suu ja selle põhiliste ülesannetega ning suuõõne erinevate osade ja nende funktsioonidega. Alustatakse õpimapi “Minu suu” koostamist. Teoreetilise osa kinnistamisel on abiks töölehed.

Suutervis koolis - 2.osa Suu sisemus

Vaata ja lae alla (PDF, 47.2MB)

Teises peatükis tutvutakse suuõõne sisemusega, erinevate hamba tüüpide ja nende funktsioonidega. Õpitakse tundma hamba ehitust ning selgitatakse piima- ja jäävhammaste ning sülje tähtsust

Suutervis koolis - 3.osa Kes elavad suus

Vaata ja lae alla (PDF, 27.5MB)

Kolmandas peatükis tutvutakse suukeskkonnas elunevate bakteritega ja nende tegevuse mõjuga inimese suutervisele. Selgitatakse hambakatu esilekutsutud kaariesehaiguse olemust ja kujunemist ning toitumisharjumuste ja suuhügieeni mõju sellele

Suutervis koolis - 4.osa Kuidas hoida suutervist

Vaata ja lae alla (PDF, 28.1MB)

Neljandas peatükis tutvutakse väliste teguritega, mis mõjutavad meie suu tervist ja mille abil on võimalik hoida suu tervena. Läbi mängulise tegevuse kinnistatakse eelmises peatükis õpitut ning selgitatakse toitumis- ja suuhügieeni harjumuste mõju suu tervisele. Teoreetilise osa kinnistamisel on abiks teemapõhised töölehed, mille abil jätkatakse töövihiku “Minu suu” koostamist.

Head kasutamist!

NB! Meie leht kasutab küpsiseid (cookies) veebiliikluse analüüsimiseks ning kasutajakogemuse parandamiseks. Jätkates veebilehe kasutamist, nõustud küpsiste salvestamisega sinu arvutisse.
Suutervis
koolis
Kiku