Laste hammaste tervis › Vastab spetsialist › Vastab hambaarst Marek Vink

Vastab hambaarst Marek Vink

Marek VinkHaridus: Tartu Ülikool 1989-1992, Helsingi Ülikool 1992-1995. Tartu Ülikooli õppejõud 1997-2005. Hetkel hambaarst Al Mare Hambakliinikus. Hambaarstide Liidu president
Vaata Marek Vink kohta infot hambaraviasutuste registrist »Praegu ei saa talle küsimusi esitada
1 2 3 4 5 6 ... 9
1-20 / 168
Liina küsis
01.nov. 2013
hambaarst Marek Vink vastas
05.nov. 2013
Tere! Kuidas kommenteerite seda artiklit? http: //tinyurl. com/juurekanalAntud lingilt avaneb ebaprofessionaalne jutuke. Suutervise probleemile lähenetakse väga vanamoeliselt. Kõik siin maailmas on omavahel seotud ja on igati loogiline, et sellel kelle eluviis mädandab suus hambad kuni nende kärbumiseni,... loe edasi »
Kristi küsis
28.okt. 2013
hambaarst Marek Vink vastas
05.nov. 2013
Tere. Minu tütar on 8 kuune. Tal on 2 hammast üleval ja 2 hammast all. Viimasel nädalal olen märganud, et ta krigistab hambaid. Milles asi? Kas muretsemiseks on põhjust? Millest...Ega teha polegi midagi. Täpset põhjust sellele, miks lapsed aeg-ajalt krigistavad, ei teata. Taustal võib olla hambumusprobleem, stress vms. Tihtipeale kasvavad lapsed sellest krigistamisest välja. Kõhuusside müüti olen ka ise... loe edasi »
Birgit küsis
26.okt. 2013
hambaarst Marek Vink vastas
29.okt. 2013
Tere! Ka minul on üpris tundlikud hambad ning peale rasedust on ka omajagu parandamist tulnud. Armastan aga meeletult õunu. Päevas söön 5tk kindlasti, kui mitte rohkem. Peale söömist loputan suud...Tähtis on jätta õunte söömise vahele võimalikult pikad pausid ehk kõige mõistlikum oleks need süüa vahetult toidukorra lõpetuseks. Kindlasti on abiks suukeskkonna neutraliseerimine veega. Ka kohvi joomine tuleks jagada söögikordade... loe edasi »
Mari-Ly küsis
20.sept. 2013
hambaarst Marek Vink vastas
27.sept. 2013
Tere, Mure selline, et tagumised ülemised hambad on tundlikud. Üks pool kardab magusat ja teine pool vahelduva eduga vürtsikat ja külma. Valu tundlikkusest on tugev, lööb kohati isegi silme eest...Hambad vajavad valunähtude põhjustaja väljaselgitamist ja kõrvaldamist. Sügishooaja tõttu võin kahtlustada õunte tarbimist, kus õunhape söövitab hamba pehmeks ja hambahari kraabib hambakaelte pealt hambamaterjali maha. Ja muidugi on hambanärvi kaitsereaktsioon... loe edasi »
Ly küsis
20.sept. 2013
hambaarst Marek Vink vastas
23.sept. 2013
Tere, Kas imetamise perioodi ajal võib teha hambaröntgenit? Tänan vastuse eestJah Kiirgusega tuleks ettevaatlik olla raseduse 1. trimestril, mil toimub loote organogenees. loe edasi »
Kai küsis
25.aug. 2013
hambaarst Marek Vink vastas
27.aug. 2013
Tere Kas rasedale saab paigaldada hamba implantaati? St, kas narkoos on lootele ohutu?Implanteerimisoperatsioon on lootele ohutu. Samuti lokaalne tuimastus. Tinglikult vastunäidustatud on ehk ainult vajalike röntgenülesvõtete tegemine. Nii võiks potentsiaalsete riskide vähendamiseks implanteerimise protseduuri raseduse ajal vältida. loe edasi »
Alina küsis
02.apr. 2013
hambaarst Marek Vink vastas
05.apr. 2013
Tere! Kui palju maksab üldanesteesia? Kui palju kestab?(umbes)Tänasel päeval on tunni maksumus ca 400€ loe edasi »
Jana küsis
22.märts 2013
hambaarst Marek Vink vastas
25.märts 2013
Mure selles, käisin oma 5a lapsega arstil oodates tuimestuse mõju siis õde märkas et alumised hambad lapsel veidi eespool! Millest see tekkind võib olla (laps söönud imikuna ainult rinda). Panin...Lõualuu suhted on enamasti määratud geneetiliselt. Ortodontilise raviga on mingil määral võimalik kasvu suunata. Optimaalne aeg ortodontiliseks raviks on tõenäoliselt 8-12a vanuses kui hambad vahetumas. loe edasi »
Heidi küsis
21.märts 2013
hambaarst Marek Vink vastas
25.märts 2013
Tere, Mul on 5 a poeg, kellel on hakanud hambad vahetuma. Probleem seisneb aga selles, et laps kukkus oma ülemised esihambad aastaselt pooleks, suus on siiani vaid tüükad, mis on...Jäävhambad reastuvad kaarele huule ja keele toonuse survel nii ehk nii. Mädanevad piimajuuretüükad oleks muidugi mõistlik eemaldada. loe edasi »
Sirle küsis
13.veebr. 2013
hambaarst Marek Vink vastas
18.veebr. 2013
Tere, kas piimhappega kääritatud vadakukontsentraat lõhub hambaid? Seda tarbitakse vee või mahlaga lahjendatult ja on kasulik seedetrakti toimimisele. Pärast kontsentraadist tehtud joogi joomist krigisevad hambad samamoodi nagu pärast kokakoola joomist....Piimatooteid võib hambasõbralikuks pidada tänu proteiini, rasva ja kaltsiumi sisaldusele. Vadaku kääritamisprotsessi käigus väheneb selles ka laktoosi sisaldus. Hambaarsti teeb murelikuks pigem mahlas leiduv suhkur. Aga veega lahjendades on tegu... loe edasi »
Maia küsis
05.dets. 2012
hambaarst Marek Vink vastas
10.dets. 2012
Tere, avastasin , et minu 2 aastasel lapsel on neljal ülemisel hambal üleval igemete juures pruunid triibud, mis see olla võiks?Tegemist võib olla lihtsa pigmenteerumisega, kuid kui kaariesehaiguse põhjusi pole lapsevanem teadvustatud ega kontrolli neid, siis on tõenäoliselt tegemist kaariesekahjustustega. Kui lapse jook on midagi muud kui vesi, siis on... loe edasi »
L. küsis
26.okt. 2012
hambaarst Marek Vink vastas
14.nov. 2012
Tere, kas arginiiniga hambapastat (Colgate Sensitive Pro-Relief) tohib kasutada ka raseduse ajal?Jah loe edasi »
Pille küsis
04.okt. 2012
hambaarst Marek Vink vastas
08.okt. 2012
Tere. Lasteaedades pakutakse lõunasöögi kõrvale ka magustoitu. Viimane amps on magus ja siis minnakse kohe 2 tunniks magama. Kas laps peaks enne uinumist magusat sööma? Kas magades ka süljenäärmete tegevus...Igasugune toidukord mõjutab hammaste tervist. Mida harvem seda parem hammastele. Lasteaias on päevaplaanis kindlad lastele optimeeritud toidukorrad, millest kahju ei sünni. Probleemiks võivad olla "salakommikesed", mis voodis olles enne uinumist... loe edasi »
Karin küsis
02.okt. 2012
hambaarst Marek Vink vastas
04.okt. 2012
Mul eemaldati alles neli nädalat tagasi hambakivi. Nüüd on igemed ja hambakaelad nii hellad, et toitun peamiselt putrudest ja suppidest. Suus aga väga puhas tunne. Igasuguste mahlade ja smuutide joomine...Kuna hambakivi korral kahjustub pöördumatult ka juuretsement, siis see eemaldati hambakaeltelt koos hambakiviga. Paljastunud hambaluu kanalikesed juhivad välisärrituse signaali hambanärvini, mis on iseenesest normaalne kaitsereaktsioon. Tundlikkus möödub tavaliselt mõne nädalaga.... loe edasi »
Irena küsis
20.sept. 2012
hambaarst Marek Vink vastas
26.sept. 2012
Tere. Kas oskate nõu anda, kus võiks täpsemalt uurida (nt. sülje koostist), miks tekivad hambaemailile pruunid viirud (pigment). Nagu uus hammas suhu tuleb, nii on varsti see triibuline. Ette tänades.Pigment tekib hambale suukeskkonda sageli sattuvast emailile kinnituvast ainest. Tavaline põhjus joogivee suur rauasisaldus, tee või marjade parkaine vms. Kui triibud on hambal suhulõikudes, siis võib tegemist olla arengulise mineraliseerumishäirega.... loe edasi »
Inga küsis
15.sept. 2012
hambaarst Marek Vink vastas
20.sept. 2012
Tere! Mure järgmine, läksin hambavaluga arstile, kuna olen rase, siis hambast röntgen pilti teha ei saanud ja arst alustas juure raviga. Kui tuimestus kadus hakkas hammas veel enam valutama ja...Tegemist on ägeda juuretipu piirkonna põletikuga, mida põhjustavad hamba närvikambri süsteemi tunginud mikroobid. Juureraviprotseduuriga üritataksegi hamba sees haigustekitajate arvu vähendada. Kui haiguse põhjusi kontrollida, siis taanduvad tasapisi ka ägeda põletiku... loe edasi »
Kaire küsis
26.aug. 2012
hambaarst Marek Vink vastas
16.nov. 2012
Tere! Olen mures ja tahan teada mis saab minust, kui mul tihti peab hammas välja tõmbama hambaarstil ja arst ütleb et on igeme haigus parodontoos ja kaugele arenenud juba. Mul...Haiguse kontrolli alla võtmiseks on vajalik tegeleda põhjustega. Parodontiiti põhjustavad hambakaelal allpool igemepiiri pesitsevad mikroobid. Kaitsereaktsioonina "hävitab" organism hambaümbriskoed, et pisikud tervet organismi ei vallutaks. Haiguse kontrolli alla saamiseks peab... loe edasi »
Evelin küsis
04.apr. 2012
hambaarst Marek Vink vastas
09.apr. 2012
Tere Küsin-kui hambad on üsna külmatundlikud ja hambakaelad paljad, kas siis on soovitav teha soodapesu 1x aastas või pigem pole vaja?Hambakaelad on tundlikud, sest neid on valel ajal ja liiga tugevasti harjatud. Peale happelist toidu-joogikorda, mis hamba pealiskihi pehmeks söövitab, harjates kaabitakse maha pindmine kõvakoe kiht ning paljastunud hambaluukanalikesed annavad... loe edasi »
Margit küsis
13.märts 2012
hambaarst Marek Vink vastas
15.märts 2012
Tere Üsna hiljuti on küsitud nõu sarnasel teemal - 4 ja poole aastase lapse hamba liikumine, kuid minu lapsel on paraku sel põhjusel kaks alalõua esihammast ära tulnud ja seega...Tundub, et tegemist on normaalse hammaste vahetumisega nii, et hambaarsti külastamiseks küll põhjust pole. Igemest piilub tõenäoselt jäävlõikehamba serv. See, et hammaste suhulõikumise aeg varieerub keskmisest paar-kolm aastat, tuleb ikka... loe edasi »
Monika küsis
04.märts 2012
hambaarst Marek Vink vastas
06.märts 2012
Tere! 4-aastane tütar sai võimlemistunnis löögi teise lapse peaga vastu esihambaid. Ülemised igemed olid verevalumitega (lillad) ja 2 ülemist lõikehammast loksusid. Kõik ütlevad, et pole hullu - piimahambad! Hambaarstile käisime...Traumas kannatada saanud hammaste kinnitumine võib võtta mitu kuud. Tugeva löögi tagajärjel saab tõenäoselt kannatada hammaste verevarustus, mille tagajärjel nende hambasäsi "sureb" ning veresoolade laguproduktid värvivad hambad tumedaks. Kui hambad... loe edasi »
1 2 3 4 5 6 ... 9
1-20 / 168

ADMIN
© 2010-2015 | Haigekassa projekt nr 2-21/20