Projektiinfo

Siit leiavad õppematerjale suutervise alaste koolituste läbi viimiseks nii projektis osalevad inimesed kui ka lasteaedade kasvatajad ja kooliõpetajad. Igas maakonnas tegelevad suutervise alase info levitamise ning koolitusega suutervise koordinaatorid, siit leiad ka lasteaedade kontaktandmed. Lisaks tasub kindlasti vaadata ka Suukooli, mis on meie uus e-õppe keskkond.

Koolitusmaterjalid

Vaata kõiki koolitusmaterjale »

Viimati lisatud videod Kõik videod »

2015.a koolituste kaart

Vaata Kiku projekti koolituste ülevaatlikku kaarti koolituste kaart

Tervete hammaste nimel

Johanna

2011 aastast on terviseedendusliku projekti "Laste hammaste tervis" elluviijaks Eesti Hambaarstide Liit (EHL) koostöös Eesti Suuhügienistide Liiduga (ESHL). Loe lähemalt 2010.a ja 2011.a projektist.

Ainuõige viis säilitada läbi elu terved hambad ja igemed on haigestumise vältimine. See on võimalik, kui ollakse haiguse olemusest teadlik. Haiguse põhjustuste tundmaõppimiseks ja nende kontrolli alla võtmiseks ei ole kunagi hilja. Ja ei tasu unustada, et suu on tähtis värav organismi sisemusse, millest tuleneb, et kogu ülejääänud organismi tervis sõltub just sellest, kui hästi me seda väravat valvame.

Hambakaaries on piisava terviseteadlikkuse korral kõigile füüsiliselt tervetele inimestele jõukohane kontrolli all hoida. Isegi siis kui hambakaariesesse on juba haigestutud, on väikeste hamba kõvakoekahjustuste edasiarenemist täidist vajavaks hambaauguks võimalik lõpmatult edasi lükata lihtsalt hambasõbralikult käitudes.

Seaduse järgi vastutab lapsevanem või hooldaja lapse tervise eest kuni lapse 19nda eluaastani. Just lapsevanem valib, mida ja kui tihti laps sööb ja janu korral joob. Vähemalt kuni koolieani või isegi 10nda eluaastani vajab laps vanema abi suuhügieeni eest hoolitsemisel, sest lapse käe motoorika areng lihtsalt ei võimalda varem hambaid puhtaks harjata!

Siin kodulehel on materjale nii lugemiseks kui allalaadimiseks erinevatele sihtrühmadele- juhendmaterjalid tervishoiutöötajatele, terviseedenduse spetsialistidele ja lasteasutuste õpetajatele abiks ennetustöö planeerimisel ja läbiviimisel ning ka üldharivad artiklid ja multifilmid nii lastele kui lapsevanematele. Kõik materjalid on tasuta allalaetavad ja paljundatavad.

Projekti raames tegutsevate maakondlike suutervise koordineerijate kontaktid leiate siit vt nimekirju)

 

Projekti teostajad:

  • Marek Vink, Eesti Hambaarstide Liidu president
  • Meryli Tõeleid, tervisejuht

Veebilehe teostus ja serveritugi:

  • Andrus Riim, Hambaarst.ee

Illustraator:

  • Andres Kuura

ADMIN
© 2010-2015 | Haigekassa projekt nr 2-21/20