Laste hammaste tervis › Heategevusprojektid › Laste särav naeratus 2012.a tulemused

Laste särav naeratus 2012.a tulemused

"Igaüks, kes aitab ja hoolib ja toetab,
oma südant raashaaval laiali poetab,
need killud ei kulu, ei kao jäljetult ära -
andmise rõõmust sünnib andja sees sära,
selle valgel saab kasvada hingerikkus,
mille tulem on lihtne inimlikkus."

Virve Osila

Miks me seda teeme?!

Jõulukuuskede tuled on kustunud, “ maailmalõpu ähvardus” saabunud uue aasta saginas ka juba uue “tähtaja” saanud. Seega - elu kulgeb oma vääramatut rada edasi. Sellel rajal tegutsemiseks ja rahulolevaks läbimiseks on muutumatult püsiv väärtus meie igaühe TERVIS.

Täiskasvanute 100%selt isiklikuks mureks jäetud hambaraviteenuse tasud annavad endast suuremal või vähemal määral pere eelarves tunda juba aastaid. Võimalused ja eeskuju nende teenuste tarbimisel puudutab aga kogu perekonda, ka lapsi, kelle hambaravi on seni õnneks tasuta, kuid jääb teatud hulgale siiski osutamata ning seda eelkõige just vanemate suhtumise tõttu oma tervisesse, mis sugugi mitte alati ei baseeru materiaalsete võimaluste piiratusel.

Seega suhtumine endasse ja teistesse saab määravaks pea kõigis eluvaldkondades.

Terviseedenduslikus projektis “Laste hammaste tervise” osalemine, selle nüüd juba kolmandat aastat teostamine on meile, Eesti suuhügienistidele suur au ja samuti ka vastutus. Võib ka öelda, et õpitud erialaga kaasnev privileeg ja võimalus anda oma osa inimeste tervise ja suutervise alase teadlikuse edendamisse ning kanda vastutustundlikult endi sotsiaalset identiteeti.

Iga uue projektipõhise eelarveaasta algul panustame parimal moel kõige planeerimisel jätkusuutlikult, kulueffektiivselt ja tulemuslikult tegutsemisele. Jagades seejuures aega oma erialase töö ja eraelul vahel. Selle rõhutamine siinkohal on taotluslik, mitte tunnustuse “kerjamise” nimel vaid koputamaks inimeste südametunnistustele.

Eestimaalased on juba harjunud heategevuskampaaniatega, vahel tundub, et lausa käega löövalt tuimastatudki neist. Ning tundub, et enamasti tagab tulemuslikkuse neile vaid kaasnev meediakära. Millega omakorda kaasnevad kommentaarid ja kõhklused. Konstruktiivne kriitika ja nõuanded on alati teretulnud, kuid kahjuks, ja oleme kogenud seda meiegi, moodustavad enamuse neist ironiseerivalt sapised ja teadmatusest pungil ülbelt targutavad repliigid probleemile, millele algatud kampaania, tähelepanu soovib juhtida.

Meie kõigi tervis saab alguse suust - kaudselt sõnadest mida lausume ja sõna otseses mõttes - kui tervete hammaste vahelt need huulilt libisevad.

Suutervis, selle hoidmine ja edendamine on meie kõigi sotsiaalne vastutus. Nooruk, kelle hambad ja igemed on teadlikute vanemate toel terved ja säravad, saab hambahaigusi tekitava nakkuse suure tõenäosusega paratamatult elujooksul oma poiss- või tüdruksõbralt. Edasine haiguse kulg sõltub juba tema enda suhtumisest - toitumisse, hambaharja ja hambaniidi kasutamisse.

Jah, nii lihtne see ongi!...Ja ehk just seetõttu ka nii raskesti usutav?!... Ikka veel püsib mõttelaad, et haigust peaks ravima rohtude jms, mitte suhtumise muutmisega ja kuhugi või kellegi kaela tuleb “geneetiliselt halbade hammaste süü” veeretada ja spetsialistide nõuannetega artiklitele õelate kommentaaridega vastata. Selle asemel, et teha head vähemalt iseendale ja miks mitte ka teistele - kuulates, uskudes ja soovituste järgi tegutsedes.

Heategevuskampaania on kogu terviseedenduslikust projektist sõltumatu ja finantseerimatu tegevus, meie endi algatus, mis põhineb reaalsel elulisel kurbloolisusel.

Püüame kingipakkidele lisaväärtust ja kaalu lisada ka inimeste teadlikkust suurendades, õigemini on see meie heategevuskampaania põhialus ja abivajajatele suuhooldustoodete jagamise kriteerium.

Haigekassa finantseeritud projektist toimuvad planeeritud koolitused maakondades. Kiitus siinkohal kõigile neile maakondade terviseedendajatele, kes vastutustundlikult ja südamega teevad oma igapäevatööd ja on meie projekti (http://kiku.hambaarst.ee/asutused/) eelarvele lisaks leidnud võimalusi, et arendada ja edendada oma maakondades suutervise teemalisi tegevusi.

Koostöös sünnivad tulemused ja iga väike HEA TEGU suurendab meie kõigi heaolu. Vastastikkune hoolivus motiveerib ja tahame väga loota, et ka ajapikku kujundab positiivset suhtumist ja mõtteviisi nii heategijasse kui ka abivajajasse. Eelnevalt mainitud sotsiaalne vastutus on tegelikult meie kampaania väike “varjatud” omakasupüüdlus - saavutada tervise väärtustamine, mis mõjutab meie kõigi heaolu, oma teel käimise kindlust ja rahulolu!

 

Annetused ja kinkekotid

2012 AASTAL kogusime heade toetajate ja annetajate toel suuhooldus toodete ostmiseks abivajajatele raha summas 2074.-eur, lisaks firmade poolt toetuseks nätsu, Aftamed gel’i kasutamiseks limaskesta vigastuste korral, ning 4 kasti hambaharjasid. Annetuse summa eest ostsime 115 komplekti suuhooldustooteid, milles sisaldus:

  • Oral B hambapasta laste Stages
  • Oral B hambaniit EssentialFloss
  • elektriline hambahari + 3-ne komplekt varuotsikud

Paljulapseliste perede kingikomplekti lisasime ka 3 käsihambaharja ning nätsusid.

 

TÄNAME KÕIGI TOETAJAID JA ANNETAJAID:

TIINA TROLLA, ELIS VARIK, ALEKSEI ŠIŠOV, KAJA ARNIM, MAIE TARMISTO, LEA  LIIV, TATJANA  LAVROVA, ESTER  VILL, ELINA KAAL-­MÄLLO, MARTIN JÄRVE, MERIKE  HUNT, ANDRES ARRO, KATRE KRÖÖNSTRÖM, TIINA  HENDRIKSON, RAGNAR ILP, RISTO BRISTOL, JANE  EDEL, KRISTINA  HINRIKUS, ANTON  GARAJEV, JELENA  SUHHOVA, FRED LILL, VUKS EVE, JAAN LAHE, TIINA LASKAR-­VETTO, LAILI LUTSAR, TRIIN  LINDMA

TAMMSAARE HAMBAKLIINIK  http://tammsaarehambakliinik.ee/,

EESTI FINANTSTEENUSTE AGENTUUR OÜ  http://www.efta.ee/

AS  CORPORE  http://www.corpore.ee/

KLIINIK 32  http://www.kliinik32.ee/

HAMBARAVI KAUP & RAUDSEPP OÜ  http://www.jannseni.eu/

RÄVALA HAMBARAVI   http://www.tervedhambad.ee/

LEO klubi Tallinn https://www.facebook.com/LeoClubTallinn

Kokku rahalisi annetusi summas: 2074.-eur

 

Toetajad:

* * *

Meie eesti hambaarstid ja suuhügienistid oleme oma inimeste jaoks ja heaks olemas. Parimal moel valmis ja avatud Teid kõiki nõu ja oma teadmiste ning oskustega abistama. Ikka selleks, et oleks jagada ja kogeda säravaid naeratusi!

Ja kokkuvõtteks: Soovime väga, et algatatud kampaania “Laste särav naeratus”  kujuneks meie ühiskonna normaalseks osaks, mitte tüüpiliseks eestlase “jõulu-usku” kampaaniaks.

Meie konto 221054504975  MTÜ Eesti Hambaarstide Liit on jätkuvalt avatud, annetuse selgituseks märkida:
“Sihtotstarve: LASTE SÄRAV NAERATUS”.

“Laste särav naeratus” heategevuskampaania kohta võib lisaks lugeda:

http://kiku.hambaarst.ee/heategevus/laste-sarav-naeratus/

http://rahalastele.ee/2012/10/lapse-sarav-naeratus/

http://www.ehl.ee/?id=223

 

* * *

Heategevuskampaania kinkepakid jagati paljulapselistele peredele 2.jaanuaril 2013 toimunud kogupereüritusel, mille pilte näed siit:

 

Seotud pildigalerii2.jaanuaril 2013 peeti Tallinnas Kuulsaalis jõulupidu lasterikastele peredele. Peol jagati ka Kiku projekti heategevuskampaania abil kogutud suuhügieeni kingikotte.

Vaata lisaks

Heategevusprojekt "Saagu Valgus" 2013 Heategevus Eesti Hemofiiliaühingule 2013.aHeategevuslik kampaania "Laste särav naeratus" 2012Charity project “BRIGHT SMILE OF CHILDREN”

ADMIN
© 2010-2015 | Haigekassa projekt nr 2-21/20