Laste hammaste tervis › Projekti uudised › Suutervise koolitus Parksepa lasteaias

Suutervise koolitus Parksepa lasteaias

 0 häält
Marju Luht
suuhügienist
02.okt. 2014
2. oktoobril toimus suutervise teemaline koolitus Võrumaal, Parksepa lasteaias.
Rääkisime põhjustest, miks tekib hambakaaries ja miks igemepõletik. Kohal olid ka väga pisikesed huvilised, kelle suhu on tulemas hambad. Järjepidevust tublidele emadele enda ja laste hammaste hoidmisel!
Lapse hammaste säilitamine tervetena on lapsevanema kohustus. Ei saa väikestele lastele panna kohustuseks enda eest hoolitsemist sh hambapesu. Lasteaialapse hambaid peab pesema lapsevanem, et tagada piisav suuhügieen. Laps õpib ja harjutab.
Samuti reguleerivad täiskasvanud lapse toidukordasid. Kodus peavad tagama lapsevanemad lapsele regulaarsed toidukorrad, lasteaias õpetajad. Õige õpetaja-lapsevanema hoolitsus ja koostöö tagab lapsele parima tervise sh terved hambad.
Proovime vältida vahepalasid ja magusaid janujooke. Piisab viiest toidukorrast päevas. Janujoogiks joome alati vaid puhast vett!
Palju tänu hea vastuvõtu eest Parksepa rahvale! Nii looduskaunis kohas ja armsas lasteaias saavad ideaalselt kasvada tervete-õnnelike hammastega lapsed! Palju tänu ka Colgate esindajale Mari-Liis Soobik´le kelle abiga said kõik osalejad väikese kingituse.

Marju Luht

 


ADMIN
© 2010-2015 | Haigekassa projekt nr 2-21/20