Laste hammaste tervis › Projekti uudised › Tervete hammastega terve elu. Õppepäev Lääne- Viru lasteaedadele

Tervete hammastega terve elu. Õppepäev Lääne- Viru lasteaedadele

 1 häält
Terje Altosaar
29.sept. 2014
Pea kõik me oleme kokku puutunud hambahaigustega ja peame seda millegipärast iseneenesest mõistetavaks või suisa vältimatuks saatusevingerpussiks. Hambaarsti eesmärk on seda müüti murendada ja levitada sõnumit, et hambahaigused ja selle kaudu ka südame- ja veresoonkonnahaigused on inimesele jõukohased kontrolli all hoida.

Õppepäeva eesmärgiks on lasteaedade töötajaile anda uusi teadmisi ja oskusi, samuti arendada ja leida koostöövõimalusi, jagada kogemusi. Üheskoos vaadatakse, mida seni on saavutatud ja mida saaks paremini või teisiti teha, eesmärgistatakse ka ühised tegevused järgnevateks aastateks. See, et suu terviseseisund peegeldab üldtervist, pole vist üllatus. Aga see, et suuhaigus mõjutab otseselt südametervist, tuleb ka mõnele arstile üllatusena?  Õppepäev on just sobiv hetk selle teema rambivalgusesse tõstmiseks.

Suured tänud  koolitusel osalejatele meeldiva päeva eest.  Erilised tänud Lääne-Virumaa tervist edendavate lasteaedade koordinaator Viivika Roostarile ja Heili Otsale (GUM, BioRepair, BlanX) kes aitavad muuta laste naeratuse säravaks.


ADMIN
© 2010-2015 | Haigekassa projekt nr 2-21/20