Laste hammaste tervis › Projekti uudised › RAPLA MAAKONNA XVII TERVISEDENDUSE KONVERENTS „SA OLED SEE, MIDA SA SÖÖD!“

RAPLA MAAKONNA XVII TERVISEDENDUSE KONVERENTS „SA OLED SEE, MIDA SA SÖÖD!“

 0 häält
Terje Altosaar
25.sept. 2014
Suu ja hammaste tervis tähendab enamat kui terved hambad ja igemed - hammaste olukord mõjutab kogu üldtervist. Katkised hambad ja põletikud suus koormavad immuunsüsteemi ning suurendavad mitmete üldhaiguste tekke riski

Kõige tavalisemad haigused suus on hambakaaries ja igemepõletik ning nende tüsistused. Hambaauk tähendab pehmenenud hambakõvakude, mis võib areneda suureks hambaauguks. Seda põhjustab hambakatt - hammastele kasvanud valkjas-kollane kiht, millest enamuse moodustavad bakterid. Hambaaugud tekivad eel- kõige hammastele vaenulikest toitumisharjumustest ning puudulikust suuhügieenist.

Just toitumisest sõltub, kui suur on risk hambaaukude tekkimiseks. Hambakaariest põhjustavad bakterid saavad energiat praktiliselt kõikidest toiduainetest: leivast, kartulist, pudrust, supist, puuviljast, makaronist, karastusjoogist jne. Seega ka see, mida oleme harjunud pidama tervislikuks, näiteks puu- ja juurviljad, võivad saada päeva jooksul liiga sagedase tarbimise korral saatuslikuks meie hammaste tervisele.

Suured tänud kõigile ilusa päeva eest. Erilised tänud Ülle Laasnerile ja Heili Otsale (GUM, BioRepair, BlanX)


ADMIN
© 2010-2015 | Haigekassa projekt nr 2-21/20