Laste hammaste tervis › Artiklid suutervisest › Suutervis koolis

Suutervis koolis

 1 häält
Laili Lutsar-Jänes
suuhüginist
17.dets. 2013
Suuhügienist Laili Lutsar-Jänes on kokku pannud suutervise õppimiseks ja õpetamiseks mõeldud põhjaliku õppematerjali. Toredad pildid on joonistanud Andres Kuura.

 

1. peatükk - Suur suu

Vaata ja lae alla (pdf, 11MB)

Esimeses peatükis tutvutakse suu ja selle põhiliste ülesannetega ning suuõõne erinevate osade ja nende funktsioonidega. Alustatakse õpimapi “Minu suu” koostamist. Teoreetilise osa kinnistamisel on abiks töölehed.

2. peatükk - Suu sisemus

Vaata ja lae alla (pdf, 47MB)

Teises peatükis tutvutakse suuõõne sisemusega, erinevate hamba tüüpide ja nende funktsioonidega. Õpitakse tundma hamba ehitust ning selgitatakse piima- ja jäävhammaste ning sülje tähtsust. Teoreetilise osa kinnistamisel on abiks teemapõhised töölehed, mille abil jätkatakse õpimapi “Minu suu” koostamist.

3. peatükk - Kes elavad suus?

Vaata ja lae alla (pdf, 27MB)

Kolmandas peatükis tutvutakse suukeskkonnas elunevate bakteritega ja nende tegevuse mõjuga inimese suutervisele. Selgitatakse hambakatu esilekutsutud kaariesehaiguse olemust ja kujunemist ning toitumisharjumuste ja suuhügieeni mõju sellele. Teoreetilise osa kinnistamiseks on teemaatilised töölehed, mille abil jätkatakse õpimapi “Minu suu” koostamist.

4. peatükk - Kuidas hoida suutervist?

Vaata ja lae alla (pdf, 60MB)

Neljandas peatükis tutvutakse väliste teguritega, mis mõjutavad meie suutervist ja mille abil on võimalik hoida suu tervena. Läbi mängulise tegevuse kinnistatakse eelmise peatüki teadmisi ning selgitatakse toitumise ja suuhügieeni harjumuste mõju suutervisele. Teoreetilise osa kinnistamisel on abiks teemapõhised töölehed, mille abil jätkatakse õpimapi “Minu suu” koostamist.

 

Head kasutamist!


ADMIN
© 2010-2015 | Haigekassa projekt nr 2-21/20