Laste hammaste tervis › Projekti uudised › Suuhügieeni loeng Tartu Kunstigümnaasiumis

Suuhügieeni loeng Tartu Kunstigümnaasiumis

 1 häält
Karmo Kurvits
Tartu Kunstigümnaasiumi arendusjuht
21.jaan. 2013
21. jaanuaril toimus Tartu Kunstigümnaasiumi 1. klasside õpilastele (66) loeng suuhügieenist ja suutervisest ning tervislikust toitumisest.

Praktilise suunitlusega loengus õpetati, kuidas tuleb hambaid pesta, missugune on hea hambahari, kui sageli tuleb harja vahetada jne. Õpilastele selgitati, kuidas on hammaste tervis seotud inimese üldise tervisega; hambaauk on käitumishaigus ning igal inimesel on võimalik hoida oma hambad tervetena kogu elu.

Lisaks suuhügienisti Marju Luht poolt läbi viidud põnevale loengule vaatasid õpilased tunnis õppemultifilmi ning koostasid oma suhkrukella (ülevaade oma toitumisest, toitumiskordade vahedest jne). Õppetegevused toimuvad projekti "Hambatarkust" raames. Projekt on kirjutatud Tartu Kunstigümnaasiumi abituriendi poolt ning see saavutas Tervise Arengu Instituudi TEIP konkursil I koha. Õige hammaste hoolduse ja tervisliku toitumise loeng toimub (28. jaanuaril) ka kooli gümnasistidele. Iga 1. klassi ja 12. klassi õpilane saab projekti raames ka uue isikliku hambaharja ja hambapasta, mis on välja valitud suuhügienist poolt.

 


ADMIN
© 2010-2015 | Haigekassa projekt nr 2-21/20