Laste hammaste tervis › Projekti uudised › Suutervise koolitus Kuressaare lastekodus

Suutervise koolitus Kuressaare lastekodus

 0 häält
23.okt. 2012
Puuetega laste suutervise koolitus Kuresaare Väikelastekodu töötajatele ja hooldusaluste laste lapsevanematele. Koolitaja suuhügienist Laili Lutsar

22. oktoobril toimus suutervise teemaline koolitus Kuressaare lastekodus. Rääkisime hammaste tähtsusest, hambahaigustest ja nende tekke põhjustest ning kuidas ise oma hambaid tervetena hoida. Seda nii toitumise kui ka kvaliteetse suuhügieeniga. Sellele viimasele pöörasime kohe põhjalikku tähelepanu. Siinkohal suured tänud AbeStock AS müügiagendile Margus Simm'ile, tänu kelle vastutulelikkusele oli mul võimalik muretseda kõigile Kuressaare lastekodu lastele isiklik elektriline hambahari. Rääkides ksülitoolist tuli lastelt sellele sõnale vahva võrdlus- ksülofon. Eks ole ka terved hambad inimesele "heliplaatideks"!

Koolitus oli väga huvitav ja informatiivne. Palju uusi teadmisi sai nii enda kui ka laste suutervise hoidmise ja probleemide ennetamise kohta. Eriti oluline oli teemadest piimahammaste korras olekust kuna tavapäraselt ei suhtuta sellesse kuigi tõsiselt, arvatakse, et need tulevad nagunii kohe ära. Töötajad jäid väga rahule ja kindlasti pööravad nüüd rohkem tähelepanu nii enda kui laste suutervise eest hoolitsemisele. Suur tänu ka lastekodu laste koolitamise ja kingituste eest.

Arenguhäiretega laste suutervisest artiklit võib lugeda siit:

http://www.saartehaal.ee/2012/10/18/arengupuudega-...

Seotud pildigaleriiKoolitus Kuressaare Väikelastekodus


ADMIN
© 2010-2015 | Haigekassa projekt nr 2-21/20