Laste hammaste tervis › Projekti uudised › Koolitus Tartu Ristikheina lasteaias

Koolitus Tartu Ristikheina lasteaias

 1 häält
02.nov. 2012
Nädala viimasel lasteaiapäeval külastas kooliminevaid lapsi suuhügienist Marju Luht.

Kogunesime ruumi, kus oli võimalik lastele näidata Jussi multikaid. Kõik need filmid rääkisid hammaste tervishoiust. Pärast iga filmi püüdsid lapsed vastata suuhügienisti küsimustele. Lapsed olid tublid ning küsimustele vastamine ei olnud raske. Nagu hiljem vestlusest selgus, on teadmised üks asi, aga tegelik elu teine. Nii selgus, et:

  • õhtuti pesevad paljud lapsed hambaid ise (õige - laps vajab vanemate abi hammaste puhtaks pesemisel vähemalt kuni koolieani);
  • hommikuti enne lasteaeda tulekut sööb mõni laps kodus kas kohukest, küpsist (mida iganes) ja siis mõne aja pärast sööb lasteaias hommikusööki (õige - laps sööb hommikusööki vaid ühe korra - kas kodus või lasteaaias);
  • toidukordade vahele süüakse puuvilja, juuakse mahla või näksitakse midagi (õige- janujoogiks sobib ainult puhas vesi ning toitumiskordade vahel laps ei söö) jne.

Milleni nii sagedased söögikorrad viivad , seda nägid lapsed nn suhkrukella pealt. Kella peal oli kasutatud vaid kahte värvi- punast ja sinist. Punane näitas söögikordade ehk happerünnakute arvu, sinine hammastele antud puhkuse aega. Mida punasem on suhkrukell, seda vähem me oma hammastest hoolime. 

Suuhügienist Marju Luht oli lastega suheldes väga lapsesõbralik ning tema jutt lastele oli huvitav ning arusaadav. Vestlusest said kasulikke nõuandeid ka täiskasvanud. 

Pärast õpetlikku hambatundi värvis iga laps rühmaruumis oma suhkrukella. Kordasime veel kord üle hammaste tervishoiu tarkuseterad ning laste suhkrukellades domineeris ülekaalukalt sinine värv. Õhtul lasteaiast koju minnes võttis iga laps oma suhkrukella kaasa.


Aitäh veel kord väga sisuka ürituse eest!

õpetaja Ülle


ADMIN
© 2010-2015 | Haigekassa projekt nr 2-21/20