Laste hammaste tervis › Projekti uudised › Terviseedendusprojekt "Laste hammaste tervis" Puka lasteaias

Terviseedendusprojekt "Laste hammaste tervis" Puka lasteaias

 0 häält
Marju Luht
21.sept. 2012
21. septembril toimus Puka lasteaias suutervise alane koolitus, mille käigus räägiti lastele, kuidas hambaid tervena hoida ja miks on oluline regulaarne hambaarsti juures käimine. Lapsed said teada, miks tuleb oma hammaste tervise eest hoolt kanda ning hambasõbraliku toitumise tähtsust selgitati suhkrukella vaadeldes ning selle üle arutledes.

Koolitust viis läbi suuhügienist Marju Luht Tartust, kellel oli kaasas rikkalikult hambapuhastus vahendeid. Lastel oli võimalus vahendeid ka lähemalt uurida. Lisaks said lapsed rääkida oma kogemusi ja esitada küsimusi.

Suuhügienisti vastused küsimustele olid põhjalikud ja lastele arusaadavad. Kuna hambapesu on igapäevane tegevus, pakkus see lastele palju huvi ning nad said rohkelt uusi teadmisi. Et aga uued teadmised meelest ei läheks, kinkis suuhügienist lasteaiale ka hulganisti värvi– ja töövihikuid.

Rõhutati, et lapsevanem on oma lapsele suurim eeskuju suutervise teemal, ning kellel on huvi saab võimaluse korral külastada veebilehte kiku.hambaarst.ee.

Lapse särav naeratus tagab enesekindla käitumise!

Huvitava ja õpetliku ürituse läbiviimise eest tänavad Puka lasteaia õpetajad 
Nele Bend ja Agnes Ilja.


Sarnaste märksõnadega Otsi: lapsed lasteaed Marju Luht
dr Piia-Heidi Kreegimäe

ADMIN
© 2010-2015 | Haigekassa projekt nr 2-21/20