Laste hammaste tervis › Projekti uudised › "Terved hambad" Viimsi koolis

"Terved hambad" Viimsi koolis

 1 häält
16.mai 2012
Suuhügienist Marina Sõõru käis Viimsi Kooli lastel külas 10. ja 16. mail 2012, tema tundidest said osa 1.E, 1.H, 1.D ja 1.F klass. Marina rääkis lastele, kuidas hammaste eest hoolitseda nii, et need oleksid terved ja tugevad.

Osalenud õpetajate kommentaarid:

"Meie tänane tund külalisesinejaga oli ülimalt õpetlik ja mõtlemapanev. Kõik oli väga põnev, eakohane, piisavalt näitlikustamist ja erilist rõhku pandi probleemide ennetamisele kodustes olukordades. Kohe uuel nädalal teeme läbi suhkrukella ja teavitasin ka lapsevanemaid, et lapsed tulevad nüüd koju ka teie hammaste seisukorda testima. Ettekandes olid välja toodud üldlevinud valearusaamad, mille üle lapsed veel pikalt söögivahetunnis arutasid. Nad tundsid, et on asjadest valesti aru saanud ja nüüd alles said "tõe" teada, kuidas hammaste eest hoolt kanda."

"Tänane tund oli vahva. Lapsed olid samuti väga rahul. Eriti tore oli suhkrukell, mida plaanime ehk ise ka meisterdada ning hammaste mudeli vaatamine tunni lõpus. Soovitan kindlasti teistele õpetajatele. Usun, et selline kogemus aitab meil kasvatada lapsi, kes tõepoolest oma hammaste eest hoolitsevad."

"Meile tund väga meeldis. Lapsed said palju uut ja olulist teavet, samuti said oma eelnevaid teadmisi kinnistada. Arvan, et hambaarsti või suuhügienistiga võiks iga klass kohtuda. Õhtul olid lapsed palju hoolikamalt hambaid pesnud.:) Suhkrukellast räägime kindlasti klassis veelgi. Hakkame uuel nädalal õppima kella ja väga vahva on nüüd suhkrukellagi meie tundidesse tuua."

"Aitäh kooli tulemast! Kõik tunnid läksid väga hästi, nii lapsed kui õpetajad jäid väga rahule. Lapsed olid varasemast ajast aru saanud, et vitamiini-minutid (puuvili, juurvili) on igal ajal kasulik. Loengust selgus, et need on siis kasulikud, kui neid vitamiine süüa kohe koos põhitoiduga, mitte näksida igal vabal hetkel. Teine asi, mis muutmisele läks, oli hambapasta. Ilmselt vanemad või õed-vennad või reklaam on lapsi eksitanud ja ise vannitoas olles kasutati salaja valgendavat hambapastat. Nüüd räägiti lastele, et see pole ikka veel nii väikestele. Kolmandaks sai selgemaks hammaste pesemise kvaliteet. Kui seni vaadati lihtsalt, et 2 minutit täis tiksuks, siis nüüd lapsed lubasid ikka iga hambaga tegeleda selle aja jooksul. Samuti sai selgemaks, miks liiga suur kogus vahtu hambapesule kasuks ei tule. Seega - väga õpetlik ettekanne."

Seotud pildigaleriiSuuhügienist Marina Sõõru käis Viimsi koolilastele tutvustamas suuhügieeni tõdesid
 

Sarnaste märksõnadega Otsi: koolitus lapsed
dr Piia-Heidi Kreegimäe

ADMIN
© 2010-2015 | Haigekassa projekt nr 2-21/20