Laste hammaste tervis › Artiklid suutervisest › Hammaste niiditamine

Hammaste niiditamine

 0 häält
18.aug. 2011
Kui hambad on tihedas kontaktis on niiditamine oluline. Enamik lapsi ei saa niiditamisega ise hakkama ja sõltuvad sellel toimingul hooldajast või lapsevanemast.

Kontrollimatute liigutustega lapsed, kes üritavad ise niiditada võivad oma igemeid vigastada. Vanemad peaksid oma lastel hambaid ise niiditama või seda jälgima. Erivajadusega lapse võime ise niiditada võib jääda ebakorrapäraseks. On oluline, et hooldaja mõistaks niiditamise tähtsust. Niit puhastab hammaste vahelisi kontaktpindasid, kust hari ei puhasta. Seetõttu on oluline, kui laps ise niiditamisega hakkama ei saa, peab seda tema eest tegema hooldaja.

1. Võtke umbes 40 cm niiti ja keerake see ümber mõlema käe keskmiste sõrmede. Te võite ka niidi otsad aasaks kokku sõmida või kasutada niidihoidjat.
2. Hoides niiti kindlalt pöidla ja nimetissõrme vahel mõlemas käes, hõõru niidiga hammaste kontaktpindasid kuni igemevao põhjani.
3. Niidiga puhastatakse hammaste kontaktpind kuni igemevao põhjani 3-4 hõõruva liigutusega.
4. Niiditamine on lihtsam kui kasutada spetsiaalset hambaniidihoidjat.


Niiditamine nõuab kannatust ja kogemust. Ärge loobuge, kui kohe ei saa hakkama. Ajaga muutub see oskus järjest lihtsamaks. Tasub meeles pidada, et enne lapse hammaste niiditamist tuleb käed pesta ja võimalusel kasutada kindaid.Olge kannatlik ja positiivne. Erivajadusega lapse suuhügieeni eest hoolitsemine võib olla keeruline ja aeganõudev. Järjepideva harjutamisega saavutatud vilumus suuhügieeni eest hoolitsemisel, parandab kõigi asjaosaliste elukvaliteeti.


ADMIN
© 2010-2015 | Haigekassa projekt nr 2-21/20